Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

Co vlastně mám na mysli?

Začnu v šatně – není příjemné pozorovat nahé osoby, které se promenádují po šatně a místo rychlého obléknutí a uvolnění místa, probírají, kam zase půjdou večer zapařit a které holce „by tam slušel“.

Ve fitku v ponožkách?
Ti lidé si koledují o zranění (koneckonců jim to i přeju), ale kdo to má čuchat?!? Zkuste si někdo chvilku cvičit vedle borce, který se jen v ponožkách zaklíní do stroje na hyperextenze.

S tím jde v ruku v ruce i to, v čem někteří lidé chodí cvičit.
Je mi jedno, kdo má co na sobě, ale mělo by to být čisté a ne pomalované mapami od potu a smrdící na dálku jako kýbl myších výkalů.

Doporučení pro pány.
Když už musíte cvičit v nátělníku, tak si upravte ochlupení v podpaží. Opravdu to není hezký pohled, když pak zvednete ruce a vlaje vám tam slepený chumáč čehosi.

Není od věci se před vstupem do cvičebních prostor lehce navonět.
Nemusíte se voňavkou polít, jako když jdete na rande (platí zejména pro dámy), ale decentní vůně je na místě.

Používejte ručníky!
Bohužel to ještě pro spoustu lidí není samozřejmost. Ale je opravdu odporné si lehnout na lavičku, z které se těsně před vámi odlepil upocený borec a zanechal na ní po sobě mokré fleky.

Nemlaťte zbytečně činkami.
Není to váš majetek! Ani ty činky, ani ta podlaha! Myslíte si, že tím všechny ohromíte? Ne! Každý normální člověk si poklepe na čelo nad vaší demencí. Co tím ukazujete? Že je to tak ukrutná váha, že ji nedokážete normálně položit? Tak si takovou váhu neberte. Že takhle činky odhazují profíci ve svých videích? Ale vy nejste oni!

Uklízejte po sobě činky a kotouče!
Zkuste se vžít do role křehké slečny, která přijde k legpressu, na kterém je naloženo 400 kg. Jak to asi bude sundávat? Uklízejte vše na svoje místo!

Neblokujte zbytečně cvičební stanoviště!
I jiní by si tam chtěli zacvičit. Buďte vstřícní a umožněte střídání. Není nic horšího než odcvičit sérii, na stroji nebo lavičce nechat ručník na znamení, že je to obsazeno, a odejít se na 10 minut vykecávat na bar. A ze stejných důvodů zbytečně neobsazujte více strojů najednou stylem, že na jednom cvičím, na druhém mám ručník a u třetího pití.

V posilovně nejste sami a nejste tam v pavilónu orangutánů.
Proto tam neřvěte, jak na lesy! Když se někdo hlasitě projeví při posledních opakování, tak to beru. Ale řvát tam jako při porodu ježků hned od začátku, je čiré hulvátství a sobectví. Kdo to má poslouchat?!?
Když cvičíte sami někde ve sklepě ve své posilovně, tak si tam dělejte, co chcete. Ale v případě, že jste ve veřejném fitku, tak dodržujte řád tohoto fitka a držte se zásad slušného chování. Mám pocit, že někteří při vstupu do fitka tyto zásady slušného chování naprosto odhazují. Vcházíte mezi lidi, kteří si přišli zacvičit a ne do pralesa mezi zvěř!